Optik illüzyon testinde gizlenmiş mıknatısın nerede olduğunu kaç saniye içerisinde bulabilirsiniz?

Bir ailenin kumsalda eğlenceli vakit geçirdiğini gösteren bu görselde bir mıknatıs arıyoruz. Mıknatısın nerede olduğunu bularak bu optik illüzyon testini başarılı şekilde tamlayabilecek misiniz görmek istiyoruz.

Optik illüzyon testleri, nesnelerin şekillerini koruyarak onları renk ve desenlerini değiştirip akıllıca görsel içerisine saklanmasına ve beynimizin algılarını karıştırmaya yönelik yapılan görsel zeka bulmacalarıdır. Zihinsel egzersiz yapılmasına neden olan bu taraz görsel testler, zihnimizi manipüle edilmesini engelleyerek gelişmesine büyük destek olur.

MIKNATISIN NEREDE OLDUĞUNU BULABİLİR MİSİN?Yukarıdaki görselde bir ailenin kumsala gelerek çocuklarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirdiğini görüyoruz. Anne baba ve çocuklardan bir tanesi kumsalda kumdan kale yaparken diğer çocuklar ise sahil kenarında dondurma satan arabadan dondurma alıp ailesinin yanına gidiyor. Bir martı kumsalın üzerinde uçarken bir sörfçü de denize açılmaya hazırlanıyor.

Kafanızın karışmasına sebep olacak bu görsel zeka testinde evet, bir mıknatısı arıyoruz. Görseli hazırlan illüzyonist tarafından ustaca saklanmış olan bu mıknatıs sizce nerede? Bu görsel zeka testinde cevabın bulmanın rekor süresi 8 saniye olarak belirlendi. Peki, siz mıknatısın nerede olduğunu kaç saniye içerisinde bulabileceksiniz?

MIKNATISIN NEREDE OLDUĞUNU 8 SANİYE İÇERİSİNDE BULABİLDİNİZ Mİ?

En keskin gözlü insanları bile kandırmaya yetecek, gözlerinizin tüm resmi hızlıca taramasını sağlayacak optik illüzyon testin de başarılı olabilirseniz, zihninizin çok aktif çalıştığına ve sizi asla yarı yolda bırakmayacağına güvenebilirsiniz.

Aktif bir zihin her daim beyni uyanık tutarak en ufak bir farklılığı dahi ilk anda tespit eder. Günlük hayatta problem oluşturtabilecek aksaklıkları hızlıca fark etmenizi sağlayarak, çözüm bulmanızı kolaylaştırır. Mıknatısın nerede olduğunu bulmak için hazırlanan bu zeka testinde de gözleriniz ve zihniniz tüm odağını aranılan nesneye vererek bir beyin fırtınası yapar.

Süreye karşı girdiğiniz bu mücadelede mıknatısın nerede olduğunu bulabildiniz mi? Eğer bulamadıysanız sayfayı kaydırmayı artık durdurmalısınız. Çünkü her zaman olduğu gibi bu günde görselin cevabını hemen sizlere vereceğiz.

Siz çok fazla bekletmeden, hem cevabı bulanların doğruluğunu test etmesi hem de bulamayanların mıknatısın nerede olduğunu merak etmemeleri adına işte cevabı…

İllüzyonist tarafından ustaca gizlenen mıknatısın yeri;Evet, işte mıknatıs tam olarak kum küreğinin ucuna gizlenmişti. Peki, siz 8 saniye içerisinde mıknatısın nerede olduğunu bulabildiniz mi yoksa süre size yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir